Our range of products include sodium tetradecyl sulphate api raw material, tenatoprazole sodium api raw material, monoammonium phosphate api raw material, sodium deuteroxide api raw material, sodium tri-sec-butylborohydride api raw material and sodium amide api raw material.


₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| CAS NO | 139-88-8 |
| PURITY | 99% |

₹ 1145 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25kg |
| Manufacturer | jigs chemical |
| Country of Origin | Made in India |
| purity | 99% |

₹ 170 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| PURITY | 99% |
| GRADE | INDUSTRIAL |

₹ 16000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| CAS NO | 14014-06-3 |
| PURITY | 99% |

₹ 450 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| CAS NO | 67276-04-4 |
| PURITY | 99% |

₹ 1000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| CAS NO | 7782-92-5 |
| PURITY | 99% |

₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25kg |
| Manufacturer | jigs chemical |
| form | powder |
| purity | 99% |






₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Size | 25kg |
| Purity | 99% Pure |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Form | Powder |
| Usage/Application | Cosmetics & Personal Care |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 500 / KgGet Latest Price
| Physical State | Powder |
| Usage/Application | Industrial |
| CAS Number | 4695-62-9 |
| Chemical Formula | C10H16O |
| Molecular Weight | 152.233 |
| Shelf Life | 36months |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 KG |
| Manufacturer | Jigs Chemicals |
| Country of Origin | Made in India |
| CAS NO. | 39479-63-5 |
| Form | Powder |
| Shelf Life | 36months |




₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Purity | 99% |
| Form | Flakes |
| Grade | Laboratory |
| Packaging Details | 50 Kg Bag |
| Country of Origin | Made in India |
| APPEARENCE | Yellow Crystals |
| CAS NO | 1313-82-2 |
| MOLECULAR WEIGHT | 78.04 g/mol |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 kg |
| Manufacturer | JIGS CHEMICALS |
| Country of Origin | Made in India |
| cas no. | 64013-70-3 |
| FORMULA | C18H40N4O19S2 |



₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Size | 50 kg |
| Form | Powder |
| Purity | 97% |
| Grade | Technical |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 36months |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICALS |
| Country of Origin | Made in India |
| CAS NO. | 62625-29-0 |
| FORMULA | C21H17NaO5S |
| FORM | POWDER |


Rimple (Global Sourcing Executive)
Jigs Chemical Limited
S F, Flat No 206, Sachet-2, NR. Reliance House, NR. Maradia Plaza, Navrangpura,Ahmedabad, Ahmedabad - 380009, Gujarat, India












