Distributor / Channel Partner of a wide range of products which include cyclohexyl bromide api, tripropyl orthoformate api, hydantoin api raw material, acetyl ketene api, glycolonitrile api raw material and atracurium oxalate api.






₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 kg |
| Manufacturer | JIGS CHEMCIALS |
| Country of Origin | Made in India |
| cas no. | 108-85-0 |
| Shelf Life | 36months |
| Form | Powder |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 KG |
| Manufacturer | Jigs Chemicals |
| Country of Origin | Made in India |
| CAS NO. | 621-76-1 |
| Form | Powder |
| Shelf Life | 36months |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Size | 25 KG |
| Packaging Type | Drum |
| Manufacturer | Jigs Chemicals |
| Country of Origin | Made in India |
| CAS NO. | 461-72-3 |
| Shelf Life | 36months |
| Form | Powder |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 KG |
| Manufacturer | Jigs Chemicals |
| Country of Origin | Made in India |
| CAS NO. | 674-82-8 |
| Shelf Life | 36months |
| Form | Powder |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 KG |
| Manufacturer | Jigs Chemicals |
| Country of Origin | Made in India |
| CASS NO | 107-16-4 |
| Form | Powder |
| Shelf Life | 36months |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 KG |
| Manufacturer | Jigs Chemicals |
| Country of Origin | Made in India |
| CAS NO. | 64228-78-0 |
| Shelf Life | 36months |
| Form | Powder |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 KG |
| Manufacturer | Jigs Chemicals |
| Country of Origin | Made in India |
| CAS NO. | 14807-96-6 |
| Form | Powder |
| Shelf Life | 36months |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Size | 25 KG |
| Packaging Type | Drum |
| Manufacturer | Jigs Chemicals |
| Country of Origin | Made in India |
| CAS NO. | 249921-19-5 |
| Shelf Life | 36months |
| Form | Powder |





₹ 9800 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 KG |
| Country of Origin | Made in India |
| CAS NO | 53994-73-3 |
| FORMULA | C15H14ClN3O4S |
| MOLECULAR WEIGHT | 367.81 |
| FORM | POWDER |
| COLOR | CRYSTAL |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Size | 25 KG |
| Packaging Type | Drum |
| Country of Origin | Made in India |
| CAS NO | 52663-81-7 |
| Molecular Formula | C18H24ClNO3 |
| Molecular Weight | 337.85 |
| Melting Point | 184-186 C |
| Storage Temp. | 2-8 DegreeC |
| Purity | 99 |





₹ 55000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Size | 25 KG |
| Packaging Type | Drum |
| Country of Origin | Made in India |
| CAS NO | 104632-25-9 |
| Molecular Formula | C10H19Cl2N3S |
| Molecular Weight | 284.25 |
| Melting Point | 288-290 DegreeC |
| Form | powder |
| Purity | 99 |





₹ 30000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Cas No | 67763-87-5 |
| Molecular Formula | C50H71N16O21S2R.x(HCl) |
| Mol Weight | 0 |





₹ 5000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | BP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| CAS Number | 97540-22-2 |
| Form | Powder |
| Molecular Weight | C15H22N6O5S.2(H2SO4).C7H8SO3 |
| Molecular Formula | 766.79 |





₹ 800 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | BP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 26615-21-4 |
| Molecular Weight | 331.86 |
| Molecular Formula | C18H18ClNOS |





₹ 3400 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | USP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Form | Powder |
| CAS Number | 22204-53-1 |
| Molecular Weight | 230.26 |
| Molecular Formula | C14H14O |





₹ 1000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Form | Powder |
| CAS Number | 1260141-27-2 |
| Molecular Weight | 461.46 |
| Molecular Formula | C17H16FN3O2S.C4H4O4 |





₹ 45000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | BP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Drum |
| Form | Powder |
| CAS Number | 960404-48-2 |
| Molecular Weight | 502.98 |
| Molecular Formula | C21H25ClO6.C3H8O2.H2O |





₹ 11500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | USP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Form | Powder |
| CAS Number | 313348-27-5 |
| Molecular Weight | 390.35 |
| Molecular Formula | C15H18N8O5 |





₹ 1260 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | USP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 161796-78-7 |
| Molecular Weight | 369.41 |
| Molecular Formula | C17H20N3NaO3S |





₹ 13950 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 446-86-6 |
| Molecular Weight | 277.26 |
| Molecular Formula | C9H7N7O2S |





₹ 2100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 92623-85-3 |
| Molecular Weight | 282.81 |
| Molecular Formula | C15H23ClN2O |





₹ 3500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 55981-09-4 |
| Molecular Weight | 307.28 |
| Molecular Formula | C12H9N3O5S |





₹ 852 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Drum |
| Form | Powder |
| CAS Number | 472-15-1 |
| Molecular Weight | 456.71 |
| Molecular Formula | C30H48O3 |





₹ 4000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | EP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 51598-60-8 |
| Molecular Weight | 438.35 |
| Molecular Formula | C21H28BrNO4 |





₹ 18500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Packaging Type | Bag |
| Molecular Weight | 361.35 |
| Molecular Formula | C13H13N3.C4H6O6 |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Form | Powder |
| CAS Number | 375815-87-5 |





₹ 63000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 4042-30-2 |
| Molecular Weight | 256.30 |
| Molecular Formula | C16H16O3 |





₹ 862 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | USP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Drum |
| Form | Powder |
| CAS Number | 1953-02-2 |
| Molecular Weight | 163.19 |
| Molecular Formula | C5H9NO3S |





₹ 276 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | EP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 500-38-9 |
| Molecular Weight | 302.37 |
| Molecular Formula | C18H22O4 |





₹ 165 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | BP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Form | Powder |
| CAS Number | 34131-99-2 |
| Molecular Weight | 196.33 |
| Molecular Formula | C13H24O |





₹ 1000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | USP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 84711-20-6 |
| Molecular Weight | 261.09 |
| Molecular Formula | C7H15Cl2N2O2P |

₹ 11900 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | USP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 30484-77-6 |
| Molecular Weight | 477.42 |
| Molecular Formula | C26H26F2N2.2(HCl) |





₹ 15000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Form | Liquid |
| CAS Number | 109010-60-8 |
| Molecular Weight | 290.36 |
| Molecular Formula | C16H22N2O3 |

₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Form | Powder |
| CAS Number | 3558-60-9 |
| Molecular Weight | 136.19 |
| Molecular Formula | C9H12O |





₹ 80000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | USP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 10402-53-6 |
| Molecular Weight | 453.44 |
| Molecular Formula | C24H32N2O2.2(HCl) |





₹ 1000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 2418-14-6 |
| Molecular Weight | 182.21 |
| Molecular Formula | C4H6O4S2 |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Form | Powder |
| CAS Number | 1388021-47-3 |
| Molecular Weight | 446.4902264 |
| Molecular Formula | C23H28F2N4O3 |





₹ 1200 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Certification | IP |
| Grade | Pharma grade |
| Purity | 99.5% |
| Packaging type | HDPE drum |
| Packaging size | 25 kg |
| Shelf life | 36 months |
| Form | Powder |
| Colour | White |
| CAS NO | 146510-36-3 |
| FORMULA | C17H27Cl2N5 |





₹ 1000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Certification | IP |
| Grade | Pharma grade |
| Purity | 99.5% |
| Packaging type | HDPE drum |
| Packaging size | 25 kg |
| Shelf life | 36 months |
| Form | Powder |
| Colour | White |
| CAS NO | 27134-24-3 |
| FORMULA | C₁₄H₁₄O₂ |





₹ 850 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Certification | IP |
| Purity | 99.5% |
| Grade | Pharma grade |
| Packaging type | HDPE drum |
| Packaging size | 25 kg |
| Shelf life | 36 months |
| Form | Powder |
| Colour | White |
| CAS NO | 37288-54-3 |
| FORMULA | C14H11Cl2NO2C14H11Cl2NO2 |





₹ 500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Certification | IP |
| Grade | Pharma grade |
| Purity | 99.5% |
| Packaging type | HDPE drum |
| Packaging size | 25 kg |
| Shelf life | 36 months |
| Form | Powder |
| Colour | White |
| CAS NO | 36140-19-9 |
| FORMULA | C12H22BCl |


Rimple (Global Sourcing Executive)
Jigs Chemical Limited
S F, Flat No 206, Sachet-2, NR. Reliance House, NR. Maradia Plaza, Navrangpura,Ahmedabad, Ahmedabad - 380009, Gujarat, India






































