Providing you the best range of hexamethylenetetramine api powder, zopiclone api raw, blonanserin api powder, etafedrine raw material api, 1,6-anhydro-2-azido-2-deoxy raw material api and quinoline-2-carbonitrile raw material api with effective & timely delivery.







₹ 110 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | Reagent Grade |
| Packaging Size | 25 KG |
| Purity | 98 |
| CAS No | 100-97-0 |
| Physical State | Powder |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | BAG |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 950 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | BP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Form | Powder |
| CAS Number | 43200-80-2 |
| Molecular Weight | 388.81 |
| Molecular Formula | C17H17ClN6O3 |





₹ 6400 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | BP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Packaging Type | Bag |
| CAS Number | 132810-10-7 |
| Form | Powder |
| Molecular Weight | 367.50 |
| Molecular Formula | C23H30FN3 |





₹ 1000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Form | Powder |
| CAS Number | 7681-79-0 |
| Molecular Weight | 193.288 |
| Molecular Formula | C12H19NO |

₹ 1700 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Form | Powder |
| CAS Number | 67546-20-7 |
| Molecular Weight | 187.15336 |
| Molecular Formula | C6H9N3O4 |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Form | Powder |
| CAS Number | 1436-43-7 |
| Molecular Weight | 154.17 |
| Molecular Formula | C10H6N2 |





₹ 8000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Form | Powder |
| CAS Number | 689291-89-2 |
| Molecular Weight | 310.91 |
| Molecular Formula | C7H4BrIO |





₹ 400 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Form | Powder |
| CAS Number | 56961-77-4 |
| Molecular Weight | 225.90 |
| Molecular Formula | C6H3BrCl2 |





₹ 5000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Drum |
| Form | Powder |
| CAS Number | 1346598-34-2 |
| Molecular Weight | 426.4838832 |
| Molecular Formula | C23H27FN4O3 |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Purity | 99.5% |
| Certification | IP |
| Grade | Pharma grade |
| Shelf life | 36 months |
| Packaging type | HDPE drum |
| Packaging size | 25 kg |
| Form | Powder |
| Colour | White |
| CAS NO | 546-48-5 |
| FORMULA | C14H27NO6 |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Certification | IP |
| Grade | Pharma grade |
| Purity | 99.5% |
| Packaging type | HDPE drum |
| Packaging size | 25 kg |
| Shelf life | 36 months |
| Form | Powder |
| Colour | White |
| CAS NO | 473-98-3 |
| FORMULA | C30H5002 |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Certification | IP |
| Grade | Pharma grade |
| Purity | 99.5% |
| Packaging type | HDPE drum |
| Packaging size | 25 kg |
| Shelf life | 36 months |
| Form | Powder |
| Colour | White |
| CAS NO | 823-96-1 |
| FORMULA | C3H9B3O3 |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Certification | IP |
| Grade | Pharma grade |
| Purity | 99.5% |
| Packaging type | HDPE drum |
| Packaging size | 25 kg |
| Shelf life | 36 months |
| Form | Powder |
| Colour | White |
| CAS NO | 1794-74-7 |
| FORMULA | C24H50NO.Br |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Certification | IP |
| Grade | Pharma grade |
| Purity | 99.5% |
| Packaging type | HDPE drum |
| Packaging size | 25 kg |
| Shelf life | 36 months |
| Form | Powder |
| Colour | White |
| CAS NO | 150374-95-1 |
| FORMULA | C20H21N2NaO7S |





₹ 480 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| cas no | 7446-26-6 |
| puritry | 99% |





₹ 16237 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| FORM | PODER |
| PURITY | 99% |

₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Pharmacopoeia Standard | JP |
| Grade | IP Grade |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Fiber Drum |
| Pack Size | 25 kg |
| Manufacturer Type | API Trader |
| Compliance | GMP |
| Shelf Life | 3 Years |
| CAS NO | 8000-10-0 |
| FORMULA | C9H12N5NaO4 |

₹ 450 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| CAS NO | 1907-33-1 |
| PURITY | 99% |

₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| CAS NO | 214262-95-0 |
| PURITY | 99% |

₹ 90 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| PURITY | 99% |
| FORM | SOLID |

₹ 45000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| CAS NO | 38721-52-7 |
| PURITY | 99% |

₹ 1000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25kg |
| Manufacturer | jigs chemical |
| purity | 99% |
| form | powder |

₹ 3500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| CAS NO | 2269-22-9 |
| PURITY | 99% |

₹ 660 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| CAS NO | 7758-01-2 |
| PURITY | 99% |

₹ 2500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHMEICAL |
| CAS NO | 10217-34-2 |
| PURITY | 99% |

₹ 1600 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| CAS NO | 5743-04-4 |
| PURITY | 99% |


₹ 130 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| CAS NO | 121-91-5 |
| PURITY | 99% |

₹ 2500 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25kg |
| Manufacturer | jigs chemical |
| cas no | 12007-61-3 |
| purity | 99% |

₹ 250 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| PURITY | 99% |
| CAS NO | 105-60-2 |

₹ 2200 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Drum |
| Packaging Size | 25KG |
| Manufacturer | JIGS CHEMICAL |
| CAS NO | 13568-40-6 |
| PURITY | 99% |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Form | Powder |
| CAS No | 124 41 4 |
| Packaging Type | Drum |
| Melting Point | -98 DegreeC |
| Boiling Point | 65 DegreeC |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |




₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Purity | 99% |
| CAS Number | 104-94-9 |
| Melting Point | 56-59 DegreeC(lit.) |
| Boiling Point | 240-243 DegreeC(lit.) |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24months |



₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Purity | 99% |
| Packaging details | 25Kg Bag |
| Grade | Industrial |
| Al2O3 Content | 17% |
| Form | Solid |
| Shelf Life | 36months |





₹ 1000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Certification | IP |
| Grade | Pharma grade |
| Shelf life | 36 months |
| Purity | 99.5% |
| Packaging type | HDPE drum |
| Packaging size | 25 kg |
| Form | Powder |
| Colour | White |
| CAS NO | 9000-69-5 |
| FORMULA | C6H10O7 |





₹ 1000 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Assay | 99% |
| Grade Standard | BP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Form | Powder |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Bag |
| CAS Number | 3081-61-6 (34271-54-0) |
| Molecular Weight | 174.20 |
| Molecular Formula | C7H14N2O3 |

₹ 150 / KgGet Latest Price
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Physical Form | Powder |
| Al2O3 Content | 23 % |





₹ 100 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Drum |
| Form | Powder |
| CAS Number | 106-37-6 |
| Molecular Weight | 235.90 |
| Molecular Formula | C6H4Br2 |

₹ 750 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Form | POWDER |
| Application | Intermediate |
| Packaging Size | 25KG |
| Packaging Type | HDPE Drum |
| Country of Origin | India |
| CASD NO | 2042-37-7 |


Rimple (Global Sourcing Executive)
Jigs Chemical Limited
S F, Flat No 206, Sachet-2, NR. Reliance House, NR. Maradia Plaza, Navrangpura,Ahmedabad, Ahmedabad - 380009, Gujarat, India




































